سوالات متداول

لیستی از سؤالات متداول جهت درک بهتر چگونگی کارکرد این بخش

بهتر است که از کجا شروع کنیم؟

اولین قدم در طراحی یک وب سایت این است که در ابتدا بدانید شرکت شما یا فعالیت کاری تان به چه فرمی از سایت و با چه قابلیت هایی نیاز دارد.

CMS چیست؟

وردپرس و جوملا نمونه هایی از یک سیستم مدیریت محتوا  (Content Management System) می باشند که در ایران کاربرد بیشتری دارند. سیستم مدیریت محتوا موتوری است در پشت سایت شما که فرآیند ایجاد، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند.

مطالعات طراحی وب را نیاز است که چطور شروع کنم؟

اگر این آموزش قرار است که بر پایه ی خودآموزی یا Self Training انجام گیرد ، بهتر است که ابتدا با مطالعه در رنگ شناسی ، گرافیک وب و سپس یادگیری یک فرمت CMS آغاز گردد. قدم اول در این راه دیدن تعداد زیادی سایت و دقت کردن در شکل و شمایل و طراحی آنهاست.

هزینه معمول یک طراحی ساده به چه میزان است؟

متاسفانه این سوال ، پاسخ مشخصی در وحله ی اول ندارد. هزینه طراحی یک سایت به نوع سایت ، قابلیتهای آن سایت و بسیاری شرایط دیگر بستگی دارد. اما بطور معمول هزینه اولیه بصورتی بسته میشود که امکان بالا آوردن یک سایت ساده ی CMS در سریعترین زمان ممکن فراهم گردد و سپس شرایط جدیدی بر حسب چگونگی ارتقا آن سایت تعیین می گردد. البته قابل ذکر است که اگر سایت درخواستی بر پایه ی CMS نباشد داستان بطور کلی متفاوت خواهد بود.

چه کمک ها و چه حمایتهای فنی از سمت طراحان یک سایت در دسترس است؟

بطور کلی تیم طراحی یک سایت معمولا از ” مشاوره تا پشتیبانی ” را برای تمامی مشتریان خود متعهد میشود. اما زمان و چگونگی آن با قرارداد تعیین می گردد.

مسئولیت حفظ امنیت یک سایت جدید در مواجهه با انواع ویروس ها ، آلودگی ها و هکرها با کیست؟

این امر بطور جامع در قرارداد مشخص میگردد اما مشخصا در ابتدای کار تا زمان تحویل ، امنیت یک سایت بر عهده تیم طراحی است و پس از تحویل سایت به مشتری ، هر سه بخش : شرکت سرویس دهنده هاست ، تیم پشتیبانی طراحان سایت و خود صاحب سایت ، عهده دار این مسئولیت در بخشهای مرتبط با خود ، البته طبق قرارداد تنظیم شده می باشند.